عسل ملکه کردستان

شرکت عسل ملکه کردستان با بیش از یک دهه سابقه درخشان در عرصه تولید عسل طبیعی و فرآورده های عسل…

آدرس:کردستان - سنندج -شهرک کشاورز - روبه روی پمپ بنزین - فروشگاه عسل ملکه کردستان
تلفن:08733666464
ایمیل: info@amk-co.ir

نحوه نگهداری عسل

نحوه نگهداری عسل باتوجه به عوامل مختلف و باتوجه به شرایط محیطی نحوه نگهداری عسل متفاوت می باشد به همین دلیل باتوجه به نوشته های روی بسته بندی که نحوه شرایط نگهداری عسل بر روی آن درج شده و یا سوال از فرد فروشنده در فروشگاه می توانید از نحوه چگونگی نگهداری عسل سوالات خود را بپرسید. باتوجه با این موضوع که عسل یک محصول حساس و گران قیمت می باشد و باتوجه به این موضوع که نوع های مختلفی دارد نگهداری از آن ها هم متفاوت می باشد به عنوان مثال نحوه شرایط نگهداری عسل طبیعی با عسل تغذیه و یا نگهداری موم عسل و یا سایر فرآورده های عسل متفاوت می باشد با فروشگاه عسل ملکه کردستان همراه ما باشید تا با نحوه نگهداری عسل بیشتر آشنا شوید.

شرایط نگهداری عسل شامل چه مواردی می شود؟

شرایط نگهداری عسل شامل چه مواردی می شود؟

در هر زمانی که تصمیم به خرید عسل دارید سعی داشته باشید که عسل تازه خریداری کنید چه در بسته بندی باشد و یا چه از طریق خرید مستقیم از کندو داران باشد بهتر است که عسل تازه خریداری شود چون عسل تازه ماندگاری و طول عمر بیشتر و بالاتری نسبت به عسل کهنه و مانده دارد.

اگر از روش های نادرستی از عسل نگهداری شود عسل در مدت زمان بسیار کوتاه و کمی فاسد می شود و به همین دلیل باتوجه به این موضوع که عسل یک محصول با ارزش می باشد بهتر است که در نگهداری از عسل سعی داشته باشید از بهترین روش ها استفاده کنید تا مشکلی برای آن به وجود نیاید.

باتوجه به تحقیقاتی که در ارتباط با نحوه نگهداری عسل انجام شده است بهتر است که عسل از نور مستقیم آفتاب، رطوبت، گرمای زیاد، سرمای زیاد، ظرف عسل و…… به دور باشد. چون این عوامل می تواند هم به عسل طبیعی و هم به عسل تغذیه ضربه بزند پس باید با در نظر گرفتن این عوامل پس از خرید عسل در نگهداری و محافظت از آن تمام سعی و تلاش خود را کنید تا عسل باکیفیتی برای مدت زمان طولانی برای مصرف در اختیار داشته باشید.

با رعایت چه عواملی عسل باکیفیت داریم؟

  • درجه حرارت و دمای استاندارد 

در بیشتر مطالب و مقالاتی که در ارتباط با نحوه نگهداری عسل وجود دارد به این موضوع اشاره شده است که باتوجه به میزان دمای اتاق باید عسل نگهداری شود اما این موضوع در اغلب شهرها و حتی کشورها با هم متفاورت می باشد ممکن است فردی در یک جای بسیار سرد زندگی کند و فرد دیگری در جایی بسیار گرم باشد به همین دلیل ممکن است میزان دمای اتاق در یک شهر که سردسیر است چیزی حدود ۳۵ درجه سانتی گراد باشد، به همین دلیل نباید در این محیط عسل را نگهداری کنید چون باعث سفت شدن عسل می شود و با سفت شدن عسل در هوای سرد استفاده از آن سخت می شود حتی زمانی که قرار است عسل را با قاشق بردارید و آن را با یک دمنوش مخلوط کنید با مشکل مواجه خواهید شد. گرم بودن بیش از حد دمای اتاق می تواند به رقیق شدن بیش از حد عسل کمک کند که این موضوع هم برای عسل مفید نمی باشد.

  • جلوگیری از نم و رطوبت در محیط

محل و محیطی که قرار است نحوه نگهداری عسل در آن انجام شود بهتر است که خشک و خنک باشد و همچنین ظرفی که عسل در آن قرار دارد بهتر است که ظرف در بسته باشد تا از ورود هوا و…. به آن جلوگیری شود باتوجه به اینکه عسل دارای حالتی می باشد که جدب رطوبت می کند جذب رطوبت در عسل باعث کاهش کیفیت عسل می شود. بهترین حالت و بهترین ظرفی که پیشنهاد می شود عسل در آن نگهداری شود ظرف شیشه ای می باشد و بهتر است که با یک قاشق خشک و تمیز عسل را از طرف بردارید تا مشکلی برای عسل پیش نیاید و از ورود میکروب، رطوبت و….. جلوگیری شود.

با رعایت چه عواملی عسل باکیفیت داریم؟

  • به دور از گرما و حرارت باشد

یکی از مواردی که در نحوه نگهداری عسل بسیار تاثیرگذار می باشد دور بودن عسل از حرارت مستقیم به عنوان مثال دور از اجاق گاز یا سایر دستگاه های حرارتی در آشپزخانه باشد همچنین بهتر است که ظرف حاوی عسل را به دور از نور مستقیم آفتاب و حرارت خورشید نگهداری کنید، حرارت بالا و بیش از حد می تواند به عسل آسیب بزند به همین دلیل است که اغلب فروشگاه ها و تولیدی ها در ظروف تیره رنگ عسل را نگهداری می کنند.

  • ظرف نگهداری عسل

به دلیل اینکه عسل دارای خاصیت اسیدی می باشد نحوه نگهداری عسل و بسته بندی آن در ظروف می تواند بسیار اثر گذار باشد ظروف فلزی برای نگهداری عسل بسیار خطرناک می باشد چون اسیدی که در عسل وجود دارد با فلز واکنش نشان می دهد و باعث فاسد شدن عسل می شود. بهترین و سالم ترین روش نگهداری عسل، نحوه نگهداری عسل و ظرفی که قرار است در آن عسل نگهداری شود نگهداری از عسل در ظروف شیشه ای، لعابی یا سفالی می باشد.

آیا می توان در یخچال عسل را نگهداری کرد؟

به هیچ وجه توصیه نمی شود که عسل در یخچال نگهداری شود با نگهداری عسل در یخچال باعث می شوید تا عسل رطوبت را به خود جذب کند و باعث تخمیری شدن آن می شود. عسل‌هایی که روان و یا زیاد رقیق هستند ترجیح داده می شود که در یخچال نگهداری شود تا از تخمیری شدن و عوض شدن طعم و رنگ آن جلوگیری شود.

پیشنهادی که فروشگاه عسل ملکه کردستان دارد این می باشد که با خرید عسل و یا هر محصول دیگری از فروشگاه های معتبر حتما و حتما نحوه نگهداری و شرایط نگهداری محصول خریداری شده را سوال نمایید تا از روش درست آن از عسل و یا فرآورده های آن نگهداری کنید تا مدت زمان بیشتری محصول برای شما بماند تا آن را مصرف کنید.

آیا می توان در یخچال عسل را نگهداری کرد؟

سخن پایانی

فروشگاه عسل ملکه دارای سابقه طولانی مدت در زمینه تهیه، تولید، عرضه و فروش انواع عسل را دارد و تمام سعی و تلاش خود را می کند تا بهترین و باکیفیت ترین محصولات را در اختیار مشتیران خود قرار دهد به همین دلیل یکی از مواردی که فروشگاه عسل ملکه کردستان به خوبی بر روی آن کار کرده است بسته بندی عسل و ظروف نگهداری عسل در آن می باشد. اگر یک بار محصولات موجود در فروشگاه عسل ملکه کردستان را سفارش دهید متوجه ی تفاوت بسته بندی آن با سایر جاهایی که قبلا از آن جا خرید کرده اید خواهید شد. شما می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به فروشگاه از طریق وب سایت فروشگاه و یا مراجعه به کانال تلگرام و یا پیج اینستاگرام محصول موردنظر خود را از عسل طبیعی و تغذیه ای گرفته تا ژل رویال و گرده گل و…… را انتخاب کنید و سفارش دهید همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا در وب سایت فروشگاه مقالات کاربردی و مفید را در ارتباط با نحوه نگهداری عسل و سایر مسائل اینچنینی را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *