عسل ملکه کردستان

شرکت عسل ملکه کردستان با بیش از یک دهه سابقه درخشان در عرصه تولید عسل طبیعی و فرآورده های عسل…

آدرس:کردستان - سنندج -شهرک کشاورز - روبه روی پمپ بنزین - فروشگاه عسل ملکه کردستان
تلفن:08733666464
ایمیل: info@amk-co.ir

عسل بدون شکر

عسل بدون شکر یک عسل کاملا طبیعی می باشد که با همان بافت و کیفیت اصل و درجه یکی که دارد بدون هیچ مواد افزودنی دیگری با همان حالت اولیه ای که دارد و بدون دخالت دست و اضافه کردن ماده ی دیگری از کندوهای عسل جداسازی می شود و برای مرحله ی تصفیه، تست و آزمایش به محل و مکان مخصوص فرستاده می شود تا بعد از انجام عملیات انجام شده در ظروف مخصوص ریخته شود و بسته بندی شود سپس در اختیار مشتریان قرار بگیرد باتوجه به اینکه عسل طبیعی دارای موم عسل و بره موم می باشد پس از مرحله جدا سازی عسل از کندو موم از عسل هم جدا می شود و برای انجام کارهای دیگر به مراکز تهیه و تولید فروشگاه موردنظر فرستاده می شود.

اگر قصد خرید عسل بدون شکر را دارید پیشنهاد می کنیم که محصول موردنظر خود را چه عسل طبیعی باشد چه عسل تغذیه و یا سایر فرآورده های عسل را از فروشگاه عسل ملکه کردستان تهیه و خریداری کنید. باتوجه به میزان سابقه و تجربه ای که فروشگاه عسل ملکه کردستان در سنندج دارد توانسته است با ارائه ی محصولات باکیفیت، اصل و درجه یک خود را به مشتریانی که دارد اثبات کند و به همین دلیل هم توانسته است میزان رضایت بالایی از سمت مشتریان خود به دست بیاورد.

تشخیص عسل اصل از تقلبی

تشخیص عسل اصل از تقلبی

باتوجه به گفته ها و مطالعاتی که انجام شده است با استفاده از یک سری موارد که از زمان های قدیم تا به امروز وجود داشته است راه هایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا به راحتی عسل طبیعی و اصل را از عسل غیرطبیعی (تغذیه ای) تشخیص دهید. در ادامه ی این بخش به مواردی که باعث تشخیص راحت عسل طبیعی و عسل غیر طبیعی می شود اشاره خواهیم داشت. می توانیم نام این راه های تشخیص را روش تشخیص خانگی عسل بنامیم.

  • عسل طبیعی بافت روان و رقیقی دارد 

باتوجه به بافت عسل می توانیم به راحتی تشخیص دهیم که عسل طبیعی و عسل بدون شکر است یا خیر معمولا اگر قبلا اقدام به خرید عسل طبیعی کرده باشید متوجه این موضوع شده اید که عسل طبیعی بافت روان و شل دارد و با برداشتن یک قاشق از آن و ریختن دوباره ی آن در ظرف می توانید به راحتی تشخیص دهید که عسل شل است یا سفت شل بودن و روان بودن عسل نشان از طبیعی بودن آن می باشد.

از لحاظ علمی زنبوری که در هنگام تغذیه شکر مصنوعی را جهت تولید عسل مصرف نکرده باشد عسل تولید شده است بافت شل و روان دارد اما در عسل تغذیه ای قضیه کاملا متفاوت می باشد به دلیل مصرف زنبور عسل از محلول آب و شکر عسل تولید شده از آن بافت بسیار سفتی دارد و این موضوع دلیل کاملا علمی دارد قند موجود در عسل طبیعی شامل گلوکز و فروکتوز می باشد و هنگامی که ظرف حاوی عسل طبیعی را باز می‌کنیم تا عسل را خالی کنیم این قندها به راحتی بر روی یکدیگر حرکت می‌کنند اما زمانی که زنبور عسل از ترکیب محلول شکر و آب تغذیه کند قند موجود در شکر دارای ساکاروز و ایساکارید می باشد به همین دلیل نوع مولکول‌های موجود در عسل به شکلی می باشد که به یکدیگر گیر می‌کنند و به همین دلیل عسل بافت سفت تر و سخت تری دارد پس این راه یکی از راه های بسیار راحت جهت تشخیص عسل بدون شکر می باشد.

  • حل شدن عسل در مایعات

بسیاری از افراد هستند که به دلیل وجود مشکلات و بیماری هایی که دارند برای مصرف و ترکیب عسل با مایعاتی که می نوشند عسل طبیعی را خریداری می کنند تا آن را جایگزین موادی مانند قند، شکر و…… کنند. عسل طبیعی یک گزینه بسیار عالی و مناسب جهت مصرف و مخلوط کردن آن با مایعات می باشد به همین دلیل یکی از راه های تشخیص عسل طبیعی و عسل بدون شکر از عسل غیر طبیعی همین می باشد.

عسلی که طبیعی باشد به سختی و با مشکل در آب سرد و مایعات سرد حل می شود شما می توانید این آزمایش را بدون نیاز به وسیله ای عجیب و غریب انجام دهید. کافی است آزمایش و تست را با یک قاشق عسل و یک لیوان آب سرد انجام دهید و آن را با یکدیگر مخلوط کنید عسلی که طبیعی باشد سریعا به ته لیوان می رود و کاملا ته نشین می‌شود و به سختی در آب سرد حل می‌شود اما عسل ‌تغذیه ای و عسل با شکر که با نام عسل صنعتی شناخته می شوند به محض ورود به داخل لیوان  آب سرد قبل از رسیدن به ته لیوان با سرعت بسیار زیادی در آب حل می شود و با آب ترکیب می شود.

  • شکرک زدن عسل

یکی از نشانه هایی که می تواند به تشخیص طبیعی بودن عسل کمک کند شکرک زدن عسل می باشد معمولا گفته می شود که عسل طبیعی و عسل اصل پس از مدت زمان مشخصی شکرک خواهد زد اما در عسل تغذیه این اتفاق نمی افتد. البته همانطور که گفتیم شکرک زدن عسل نیاز به زمان و تایم مشخصی دارد.

از مواردی که در شکرک بستن عسل بسیار مهم می باشد مدت زمان و شرایط نگهداری آن می باشد باتوجه به منطقه برداشت عسل مشخص می شود که شکرک زدن عسل چه مدت زمانی طول می برد مثلا امکان دارد عسلی که از یک منطقه سردسیر به دست آمده باشد زودتر شروع به شکرک زدن کند و عسل یک منطقه گرم سیری پس از گذشت یک سال شروع به شکرک زدن کند.

نکته مهم در تولید عسل طبیعی

نکته مهم در تولید عسل طبیعی

اولین موردی که در تولید عسل طبیعی نقش دارد زنبورستان و منطقه ای می باشد که عسل از آن برداشت می شود طعم، مزه، عطر و بوی عسل و حتی کیفیت آن و رنگ آن بستگی به گل ها و گیاهان و منطقه ای دارد که عسل از آن برداشت شده است یا بهتر است بگوییم زنبور از آن تغذیه کرده است.

باتوجه به این موضوع که برداشت عسل طبیعی و عسل بدون شکر نیاز به مدت زمان بیشتری دارد به همین دلیل هم قیمت بالاتری نسبت به عسل تغذیه و سایر فرآورده های آن مانند ژل رویال، گرده گل، بره موم و….. دارد. مهم ترین نکته در تهیه و تولید عسل طبیعی رعایت موارد بهداشتی می باشد که به سلامت عسل کمک می کند.

فروشگاه عسل ملکه کردستان در سنندج دارای بهترین منطقه برداشت عسل از سمت غرب کشور می باشد که شامل روستاهای اطراف سنندج و مناطق اورامانات و سارال می شود که عطر و طعم عسل آن بسیار خوشمزه می باشد به علاوه فروشگاه عسل ملکه دارای کارگاه و آزمایشگاه می باشد که با استفاده از نظر کارشناسان تغذیه و افراد متخصص سلامت و کیفیت عسل تائید می شود.

سخن پایانی

فروشگاه عسل ملکه کردستان از بهترین فروشگاه های تهیه و تولید عسل می باشد که آماده می باشد محصولات خود را به سراسر ایران و به تمام شهرها ارسال کند در صورتی که امکان مراجعه حضوری و خرید حضوری از فروشگاه برای شما وجود ندارد شما می توانید از طریق مراجعه به وب سایت فروشگاه، کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام می توانید از محصولات موجود در سایت دیدن کنید و از قیمت محصولات هم مطلع شوید.

وجه تمایزی که محصولات موجود در فروشگاه عسل ملکه با سایر فروشگاه ها دارد نوع بسته بندی و ظروف نگهداری عسل می باشد همچنین تمام محصولات موجود در فروشگاه دارای نشان استاندارد و سیب سلامت می باشند که همین موضوع باعث اطمینان خاطر مشتریان شده است با خیال راحت خرید خود را از فروشگاه ما انجام دهید ما به شما قول می دهیم که با یک بار خرید از فروشگاه عسل ملکه مشتری دائمی ما می شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *