هر زمان و هر روز

سوالات اغلب پرسیده شده

مجموعه ی عسل ملکه کردستان همزمان با افتتاح فروشگاه عسل ملکه کردستان با توجه به تولیدات مجموعه اقدام به مطرح و اجرای کردن ایده عسل کد نمود، ایده ی که برای تولید عسل هر منطقه وهرزنبوردار یک کد مشخص تعریف شده وآن را بامشخصات همان کد نیز عرضه میکرد این امر امکان این را به مشتریان می داد که عسل مورد انتخاب خود را با همان طعم وعطر ورنگ در طول سال فقط با ارائه ی کد مورد نظرخرید داری کنند.

چگونه سفارشات ارسال می شود ؟

بعد ثبت سفارش واحد پردازش سفارش ، سفارشات رو چک می کنند به واحد بسته بتدی میفرستن و از طریق تیپاکس یا اداره پست براتون و sms ارسال محصول براتون ارسال می شود.

چرا بین این سفارش من با سفارش گذشته تفاوت طعم وجود دارد؟

این تفاوت طعم کاملا طبیعی است به جهت تفاوت در مرتع و عسلی که از زنبوردار خریداری شده است تا حدی تفاوت در طعم و عطر و حتی رنگ مشاهده می شود. از آن جایی که در مراتع مختلف تنوع گیاهی مختلفی وجود دارد ترکیب و تنوع شهد گل ها حتی در عسل های تک گیاه وجود دارد و این کاملا طبیعی است. در عسل های چندگیاه این موضوع بیشتر مشاده می شود اما در عسل های تک گیاه به جهت غالبیت شهد آن گیاه این مورد کمتر است. نتیجه گیری آن که هرآنچه طبیعت در اختیار زنبورعسل قرار داده باشه ما از کندو برداشت می کنیم و تمام سعی ما این است که عسل تولیدی زنبورعسل را با کمترین کاهش کیفیت در اختیار شما قرار دهیم. عسل همچون نوشابه پپسی و کوکالا نیست که همیشه طعم و رنگ یکسان داشته باشد. عسل ترکیب هوشمندانه ای از شهد گیاهان مختلف یک مرتع است و تحت تاثیر آن عطرو رنگ و طعم می تواند متفاوت باشد

آیا رس بستن عسل نشانه اصل بودنش است؟

خیر، رُس بستن، شکرک زدن، کریستاله شدن، جامد و بلوری شدن همگی یک معنا دارند و یک فرآیند فیزیکی محلول های اشباع از قندها از جمله عسل است و هیج ارتباطی به کیفیت عسل ندارد. براساس رُس بستن عسل نمی توان تقلبی و یا طبیعی بودن عسل راتعیین کرد. تعیین کیفیت عسل تنها در آزمایشگاه های تخصصی عسل امکان پذیر است.

کدام فاکتورهای آزمایشگاهی نشان دهنده این است که زنبور شکر نخورده است؟ کدام فاکتور آزمایشگاهی اهمیت بیشتری دارد؟

انجام آزمون های مختلف همچون تعیین قندهای قبل از احیاء، میزان ساکارز، میزان پرولین، دیاستاز و بررسی آنالیز حسی و ارگانولپتیک عسل و در نهایی تحلیل نتایج آزمون توسط کارشناسان عسل کیفیت عسل سنجیده می شود.

عسل تاریخ انقضا دارد؟

به طور کلی خیر اما بهتر آن است که عسل ها ترجیحا تازه مصرف شود و عسل های زیر دو سال جهت مصرف ارجحیت دارند. عسل به مرور زمان در اثر شرایط نگهداری کیفیت آن کاهش می یابد.

آیا می خواهید عسل ما را سفارش دهید؟ همین الان می توانید این کار را انجام دهید!